8. Sınıf İnkılap Tarihi Semih Ofset Ders Kitabı Cevapları Sayfa 123

 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
8. Sınıf İnkılap Tarihi Semih Ofset Ders Kitabı Cevapları Sayfa 123

Sevgili Öğrenciler ödev yapmak hayatta ne işimize yarar diye düşünmeyin. Bir kere, ileride çok işimize yarayacak “araştırma becerisi” kazanmamızı sağlar ki okul sonrası hayatta bize en fazla katkısı olacak faydası da budur. Ayrıca, ödev yaparken zar zor öğrendiğiniz şeyleri kolay kolay unutmazsınız ve sınavlarda bunun ödülünü alırsınız. İlgi ve bilgi alanlarınızı genişletirsiniz. Ayrıca bir ödev ya da projeyi lâyığıyla yapmak, kendi yaratıcı gelişiminiz için çok önemlidir. Tabii ki bir de yıl sonu notunuzu yükseltmek gibi bir avantajı var ki bunu da göz ardı edecek değiliz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Semih Ofset Ders Kitabı Cevaplarını vermekteki gayemi sizlere ders soru ve etkinliklerin çözümünde yardımcı olmak, verdiğimiz açıklayıcı bilgilerle konuların daha iyi anlaşılmasını sağlamak olduğunu unutmayın.

21. Sayfa       22. Sayfa      24. Sayfa      43. Sayfa
44. Sayfa       46. Sayfa      49. Sayfa      50. Sayfa
52. Sayfa       54. Sayfa     >>ileri

* Not: Cevap Kağıtları, Çözdüğünüz Soruları Kontrol Etmeniz Amacıyla Eklenmiştir.


8.Sınıf Semih Ofset T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı 123.Sayfa Cevapları
Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz

HAZIRLIK
1. Cumhuriyet yönetimi hakkında bildiklerinizi söyleyiniz.
CEVAP: Halk yönetimine dayalı yönetimine dayalı yönetim şeklidir. Cunhuriyet yönetimlerinden halk yöneticilerini seçme hakkına sahiptir. Herkes eşit oy hakkına sahiptir. Krallık yönetimlerinin aksine yöneticiler ömür boyu başta durmazlar

2. Milliyetçilik denince aklınıza ilk gelenler nelerdir? Açıklayınız.
CEVAP: Bir ferdin vatanını sevmesi onun için çalışması ve bunu geleceğe aktarmasına denir. Miiliyetçilikte amaç ortak bir ulus yaratmak ve ülkenin yükselmesi için çalışmaktır. Ayrıca milliyetçilik ırkçılık ve ayrımcılık anlamına gelmez.

3. Millî egemenliğin halka verilmesi niçin önemlidir? Tartışınız.
CEVAP: Milli egemenlik bireylerin devlet yönetiminde seçme ve seçilme yoluyla söz hakkına sahip olması anlamına gelir. Milli egemenlikle birlikte insanların eşit şekilde yönetime katılması sağlanıştır. Bu yüzden herkes savunduğu fikri belirtme ve eleştirme hakkına sahip olmuştur.

4. Ülkemizin en ücra köşelerine kadar yol, su, elektrik imkânlarının götürülmesi ve devletin eğitimi ücretsiz vermesi konusundaki düşüncelerinizi açıklayınız.
CEVAP:  Devletin başlıca amacı vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak yanında sosyoekonmik eşitsizlikleri de gidermektir. Bu durum sosyal devlet olmasnın gereğidir. Devlet her yerde varlığını hissettirse vatandaşların da devlete olan bağlılığı artar.

5. Atatürkʼün gerçekleştirdiği inkılaplar neden önemlidir? Görüşlerinizi söyleyiniz.
CEVAP: Atatürk'e göre bu devrimlerin amacı; Türk Milletinin son asırlarda geri kalmasına neden olan bütün kurumları kaldırarak yerine milletin karakterine, şartlara ve çağın gereklerine uygun ve ilerlemeyi sağlayacak yeni kurumlar kurmak ve Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine çıkartmakdır.

6. Millî egemenlik, eşitlik, adalet ve demokratik hak kavramları nelerdir? Açıklayınız.
CEVAP:

7. Eğitim, sağlık vb. alanlarda devlet desteği gerekli midir? Neden? Söyleyiniz.
CEVAP: Sosyal devlet eşitlliği sağlamk için eğitim ve sağlık gibi bir çok alanda vatandaşları desteklemelidir.

8. Devlet yönetiminde aklın ve bilimin esas alınması neden önemlidir? Düşüncelerinizi söyleyiniz.
CEVAP:


Sitemizdeki ziyaret etmiş olduğunuz yer alan 8. Sınıf İnkılap Tarihi Semih Ofset Ders Kitabı Cevapları adlı yayında yukarıda yer alan sayfa numaralarından aradığınız sayfanın cevaplarını bulabilirsiniz. Unutmayınız ki verilen cevapların doğruluğunun kesin olmadığını cevaplarınızı kontrol etmeniz amacıyla eklendiğini belirtelim.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Semih Ofset Ders Kitabı Cevapları Yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. Şunu unutmayın; ki tüm cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı dikkate alınız.

Yardıma ihtiyacınız olursa web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Size en kısa sürede dönülecektir. Derslerinizde başarılı olmanız dileğiyle.....

Yazar:

Önceki Yayın
Sonraki Yayın