7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Notları

 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Notları
Fen yaşadığımız dünyayı anlamak için izlenen sistemli bir yoldur.Fen,gözlem ve deneylere dayanan veri temelli açıklamalarla sınırlıdır.Bu nedenle,deneysel kanıtlara ve bilimsel teorik bir çatıya dayandırılamayan açıklamalar fenin bir parçası değildir. Teknoloji ise insanların istek ve ihtiyaçlarını gidermek için araçlar,yapılar veya sistemlerin geliştirildiği ve değiştirildiği bir süreçtir.

Fen ve teknolojinin bir çok ortak yönü vardır. Her ikisinde de benzer beceriler ve zihinsel alışkanlıklar kullanılır.Fen ve teknolojiyi birbirinden ayıran en önemli özellik ,amaçlarının farklı olmasıdır. Fenin amacı; doğal dünyayı anlayarak açıklamaya çalışmak,Teknolojinin amacı;insanların istek ve ihtiyaçlarını karşılamak için doğal dünyada değişiklikler yapmaktır. Fen ve Teknolojinin amacı ise;doğal dünyayı anlamak için öğrencilere yol göstermek ve onların Fen ve Teknoloji ile ilgili pozitif tutumlar geliştirmelerine yardımcı olarak,öğrendiklerini günlük hayatta kullandırmak ve öğrencilerin bundan zevk almasını sağlamaktır.

7. Sınıf Fen Bilimleri Uzay Teknolojisi Konu Anlatımı7. Sınıf Fen Bilimleri Sindirim Sistemi Ders Notu

Fen ve Teknoloji dersi,günlük hayat ile ilişkinin en kolay kurulabileceği derslerden biridir.Çünkü günlük hayatta kullandığımız bir çok alet,makine,sistem,bir çok olayın sebebi-sonucu fen ve teknoloji dersinin kazanımlarına dayanmaktadır.


Fen ve Teknoloji dersinde öğrendiklerimizin,günlük hayattaki yerini örneklerle açıkladığımızda,hayatımızdaki yerini ve önemini çok daha iyi anlamış olacağız.

Yazar:

Önceki Yayın
Sonraki Yayın