Okullar ne zaman açılacak? 15 Tatil ne zaman bitecek?

 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
Okullar ne zaman açılacak? 15 Tatil ne zaman bitecek?
2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 2. dönem ne zaman başlayacak? 15 Tatil ne zaman bitecek? Yarıyıl tatili ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak? 15 Tatil ne zaman bitecek?  15 Tatil ne zaman bitecek? 2016-2017 eğitim öğretim yılı 1. dönemi 20 Ocak 2017 Cuma günü karnelerin verilmesiyle sona erdi. Peki 2. dönem ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak? Yarıyıl tatili (Sömestr) ne zaman bitecek? İşte cevabı...

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 1. dönemi sona ererken, öğrenciler dönemin son gününde karnelerini aldılar. Bir dönem boyunca başarı göstermek için birbiri ile mücadele eden öğrenciler zorlu maratonun ilk devresini tamamladı. İkinci dönem düşük notlarını yükseltmek isteyen öğrenciler yeniden zorlu bir çalışma temposunun içine girecek.

Sekizinci sınıflar 1.dönem girdikleri TEOG 1 sınavının ikinci ayağı olan TEOG 2 sınavına Nisan ayında girecek. 2. TEOG sınavında elde edilecek puan ve okul not ortalaması öğrencilerin hangi liseye yerleşmeye hak kazanacağını belli edecek. Bu sebeple 2. dönem ilköğretim kurumlarında en çok ter dökecek olan öğrenciler 8. sınıf öğrencileri olacak. Diğer yandan Lise son sınıf öğrencileri de iyi bir üniversite kazanmak adına YGS ve LYS sınavlarına yoğun şekilde hazırlanacak. Kazanacakları üniversite ve bölümler geleceklerini önemli derecede etkileyeceği için 2017 LYS ve 2017 YGS sınav kaygısı öğrencileri bir hayli strese sokacak.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 2. dönem ne zaman başlayacak?
20 Ocak 2017 Cuma günü 1. dönemin tamamlanmasıyla yarıyıl tatiline giren öğrenciler 15 günlük tatilin ardından 2. döneme başlayacak. 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 2. dönemi 6 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayacak. Okul saatlerinde ve derslerde herhangi bir değişiklik olmazken, müfredata kalındığı yerden devam edilecek.

Tekli Öğretime ne zaman geçilecek?
Milli Eğitim Bakanlığı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandığı gibi tekli öğretime 2017-2018 yılında geçilecek. Yani sabahçı ve öğlenci kavramları tarihe karışacak. Bu sebeple fiziki yapısı uygun olmayan birçok okulda ek bina yapımı çalışmalarına içinde bulunduğumuz yarıyıl tatilinde başlanacak ve 2017 Eylül ayına kadar inşaat tamamlanacak.


2. dönem birçok okulda öğretmen değişikliği olacak
Şubat ayı özür durumu tayinleri sebebiyle birçok öğretmen farklı sebeplerle tayin istedi. Bu sebeple birçok okulda görevinden ayrılan öğretmenler olacak ve dolayısıyla birçok okulda öğrenciler yeni öğretmenleriyle tanışmış olacak.

Yazar:

Önceki Yayın
Sonraki Yayın