Yeni Müfredat Değerlendirme Raporu

 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
Yeni Müfredat Değerlendirme Raporu
Milli Eğitim Bakanlığı yeni taslak müfredat programını 12 Ocak 2017 tarihinde duyurdu. Ve bu taslak programı da 20 Şubat 2017 tarihinde tam olarak hazırlamış olacak. Bu taslak programda görülen eksikliklerini de öğretmenlere sorarak ve bu raporları değerlendirerek taslak programın eksikliklerini gidermeyi düşünüyorlar. Aşağıda zümre grubumuzda yer alan taslak değerlendirme raporları vardır. Ama siz yine de kendiniz inceleyip eksikleri söylerseniz taslak program daha objektif olarak güncellenecektir.

Yeni eğitim müfredatı ilkokul, ortaokul, lise taslak öğretim programları raporları Yeni eğitim müfredatı taslaklarının değerlendirilmesi öğretmenlerden istendi. MEB tarafından istenen taslak görüşlerinin karnelere birkaç gün kala istenmesi öğretmenleri zor durumda bıraktı. Öğretmenler İçin olarak taslak programları tam inceleyemeyenlere yardımcı olmak adına ilkokul taslak program değerlendirmesi, ortaokul taslak program değerlendirmesi, lise taslak program değerlendirmesi hususunda dosyalar derledik ve hazırladık.

Yeni eğitim müfredatı ilkokul, ortaokul, lise taslak öğretim programları raporları Geçtiğimiz hafta açıklanan yeni eğitim müfredatı öğretim programları taslakları için Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerden görüş istedi. ogretmenlericin.com olarak dün de resmi yazıyı takipçilerimizle paylaşarak MEB’in yeni öğretim müfredatlarının taslakları için öğretmenlerin görüşü alınacak haberimizde dile getirdik. Ancak bazı okul müdürlüklerinin öğretmenlerden zoraki sayfalarca rapor istediğini öğreniyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı resmi yazıda görüldüğü gibi öğretmenlerden rapor istemiyor. Raporlar ilçe zümreleri ve il zümreleri tarafından hazırlanacak. Öğretmenlerin taslak program değerlendirme raporunu ilçe ya da il zümresi gibi detaylı hazırlamasına gerek yoktur.

1.Sınıf;
İlkokul birinci sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 1
İlkokul birinci sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 2
İlkokul birinci sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 3
İlkokul birinci sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 4

2.Sınıf;
İlkokul ikinci sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 1
İlkokul ikinci sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 2
İlkokul ikinci sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 3
İlkokul ikinci sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 4
İlkokul ikinci sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 5
İlkokul ikinci sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 6
İlkokul ikinci sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 5
İlkokul ikinci sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 6

3.Sınıf;
İlkokul üçüncü sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 1
İlkokul üçüncü sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 2

4.Sınıf;
İlkokul dördüncü sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 1
İlkokul dördüncü sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 2
İlkokul dördüncü sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 3
İlkokul dördüncü sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 4
İlkokul dördüncü sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 5
İlkokul dördüncü sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 6
İlkokul dördüncü sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 7
İlkokul dördüncü sınıf yeni müfredat taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 8

Hayat Bilgisi Dersi (2. ve 3.sınıf) taslak öğretim programları raporu DEĞERLENDİRME 1
İlkokul yeni taslak öğretim programları raporları DEĞERLENDİRME 1
İlkokul 2.Sınıf Türkçe öğretim programı raporu DEĞERLENDİRME 1
İlkokul Türkçe yeni müfredat değerlendirme raporu DEĞERLENDİRME 1
İlkokul İngilizce yeni öğretim program taslakları öğretmen raporu DEĞERLENDİRME 1
2.sınıf müfredat taslakları değerlendirme raporu DEĞERLENDİRME 1
İlkokul TÜM DERSLER değerlendirme raporu DEĞERLENDİRME 1
İNGİLİZCE (İlkokul-Ortaokul) taslak müfredat öğretmen rapor örneği DEĞERLENDİRME 1
Ortaokul Matematik Yeni Müfredat Değerlendirmesi DEĞERLENDİRME 1

Lise Matematik Taslak Müfredat Değerlendirme DEĞERLENDİRME 1
5. Sınıf Türkçe Taslak Öğretim Programı Raporu DEĞERLENDİRME 1
Ortaöğretim Fizik Dersi Öğretim Program Taslak Raporu DEĞERLENDİRME 1
Ortaokul 5., 6., 7. Ve 8. Sınnf Fen Bilimleri Taslak Program Değerlendirme Raporları DEĞERLENDİRME 1

2017 yeni müfredatı inceleme, değerlendirme ilkokul tüm sınıflar ve tüm derslerle ilgili özgün inceleme sonucu değerlendirme.  2017 Yeni Müfredatı İnceleme, Değerlendirme dosyası, Seminer Çalışmaları bölümünde bulunmaktadır. 2017 Yeni Müfredatı İnceleme, Değerlendirme, 2017 Yeni Müfredatı İnceleme, Değerlendirme indir.

MEB tarafından bir ay süre ile askıya çıkartılarak gerek MEB personeline gerek STK’lara gerek de diğer paydaşlara açılan ve dönüt beklenen taslak programların değerlendirmelerini paylaşıyoruz. İlkokul, ortaokul ve lise taslak program değerlendirme örnekleri sadece ön bilgi olsun diye konulmuş olup içerisindeki bilgiler ve görüşler Öğretmenler İçin sitesi ile ilgili değildir. Öğretim programları taslak değerlendirme raporlarında eleştiriler, öneriler, istekler dosyayı hazırlayanın sorumluluğundadır. Dosyaların büyük bir kısmı internetten öğretmenler tarafından yüklenen dosyalardır.


İlkokul yeni müfredat taslak öğretim programları değerlendirme raporları; Hazırlanan ilkokul müfredat değerlendirme raporları içerisinde bulunan dersler; İlkokul Fen Bilimleri, İlkokul Görsel Sanatlar, İlkokul Hayat Bilgisi, İlkokul İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi, İlkokul Matematik, İlkokul Müzik, İlkokul Oyun ve Fiziki Etkinlikler, İlkokul Sosyal Bilgiler, İlkokul Trafik Güvenliği, İlkokul Türkçe, İngilizce

Ortaokul yeni müfredat taslak öğretim programları değerlendirme raporları; Hazırlanan ortaokul müfredat değerlendirme raporları içerisinde bulunan dersler; İmam-Hatip Ortaokulu Temel Dinî Bilgiler, Ortaokul Beden Eğitimi ve Spor, Ortaokul Bilişim Teknolojileri ve Yazılım, Ortaokul Fen Bilimleri, Ortaokul Görsel Sanatlar, Ortaokul İngilizce, Ortaokul Matematik, Ortaokul Müzik, Ortaokul Peygamberimiz’in Hayatı, Ortaokul Sosyal Bilgiler, Ortaokul Teknoloji ve Tasarım, Ortaokul Temel Dinî Bilgiler (İslam 1-2), Ortaokul Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük

İLGİLİ Haber Yeni eğitim müfredatı ilkokul, ortaokul, lise taslak öğretim programları raporları Yeni eğitim müfredatı açıklandı, ilkokul, ortaokul, lise taslak öğretim programları

Lise yeni müfredat taslak öğretim programları değerlendirme raporları;

Hazırlanan lise müfredat değerlendirme raporları içerisinde bulunan dersler; Anadolu İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri, Fen Lisesi Biyoloji, Fen Lisesi Fizik, Fen Lisesi Kimya, Fen Lisesi Matematik, Ortaöğretim T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Ortaöğretim Almanca, Ortaöğretim Beden Eğitimi, Ortaöğretim Biyoloji, Ortaöğretim Coğrafya, Ortaöğretim Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi, Ortaöğretim Felsefe, Ortaöğretim Fizik, Ortaöğretim Fransızca, Ortaöğretim Görsel Sanatlar, Ortaöğretim İngilizce, Ortaöğretim Kimya, Ortaöğretim Matematik, Ortaöğretim Müzik, Ortaöğretim Peygamberimiz’in Hayatı, Ortaöğretim Tarih, Ortaöğretim Temel Dini Bilgiler (İslam 1-2), Ortaöğretim Trafik Kültürü ve İlk Yardım, Ortaöğretim Türk Dili ve Edebiyatı, Ortaöğretim Türk Kültür ve Medeniyet Tarihi

ÖNEMLİ NOT: Dosyalar yüklenmekte ve güncellenmekte olup hazır olan öğretim programı taslak rapor örnekleri aşağıya yüklenmektedir. Dosyaların hepsi word formatında olup üzerinde değişiklik yapılabilmektedir.

MEB yeni müfredat değerlendirme örnekleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni müfredatların öğretmenlerden değerlendirmesi istenildi. Peki yeni müfredat değerlendirmesi nasıl yapılacak? İşte müfredat değerlendirme raporu örnekleri... MEB yeni müfredat değerlendirme örnekleri MEB hazır müfredat değerlendirme örnekleri, MEB yeni müfredat değerlendirme çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni müfredatlar bazı branşlarda öğretmenlerin beğenisini toplarken, bazı öğretmenler eleştiriler getirdi. MEB yapılan eleştirileri dikkate almak ve gerekli düzenlemeleri yapmak için okullara gönderdiği resmi yazı ile müfredat değerlendirmesinin yapılmasını istedi. Öğretmenlerden bugün okula giderek ya da mail yolu ile yaptıkları müfredat değerlendirmesini zümre başkanlarına iletmesi istendi.Yapılan yeni müfredata dair değerlendirmeler, zümre başkanları tarafından ilçe zümre başkanına sunulacak. Bu doğrultuda tüm ilçelerde 24 Ocak 2017 Salı günü ilçe zümre başkanları toplantısı düzenlendi. Toplantıya tüm okul zümre başkanları katılacak. Toplantıda yeni müfredatla ilgili alınacak kararlar il zümrelerine, oradan da bakanlığa iletilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenler tarafından yapılan müfredat değerlendirmelerini dikkate alarak gerekli düzenlemeleri yapacak.

Peki müfredat değerlendirmesi nasıl yapılacak? Müfredat değerlendirme örneği, Hazır müfredat değerlendirme çalışmalarını aşağıdaki linklere tıklayarak inceleyebilirsiniz.
Müfredat değerlendirme örneği 1
Müfredat değerlendirme örneği 2
Müfredat değerlendirme örneği 3

Yazar:

Önceki Yayın
Sonraki Yayın